6 عاملی که باید قبل از خرید هود آشپزخانه در نظر بگیرید

هود آشپزخانه

یکی از موارد اساسی که در نگهداری یک آشپزخانه عالی باید به آن توجه کنید این است که ، چگونه وبه چه شکل می توانید ، از تمیز بودن و تهویه مناسب آن اطمینان حاصل  نمایید.هود یکی از موارد مهم وضروری می باشد

با توجه به وسعت و دامنه وسیع هود در فروشگاه ها ، انتخاب بهترین ها برای شما می تواند یک کار دلهره آور باشد. بنابراین در اینجا چند نکته برای کمک به شما در انتخاب یک  هود ایده آل  بیان  شده است.

1. اندازه

برای هودهایی که روی دیوار نصب  می شود ، همیشه هودی  را در نظر بگیرید که  برابر یا اندازه اجاق گاز باشد یا کمی بزرگتر  همچنین لازم بذکر است  برای  هودهای جزیره دیگر نیازی به بزرگتر بودن آن نیست ، اما مطمئن شوید که از هر طرف 7 تا 15 سانتیمتر با هم همپوشانی  داشته باشد ، زیرا هرچه سایبان هود شما  بروی اجاق گاز بهتر باشد ، می تواند گرما ، وبوی غذای تولید شده  در آشپزخانه شما را  مکش نماید .

2-انتخاب سبک هود

 هود را می توان بر اساس نوع کابینت   به چهار قسمت تقسیم نمود:

  • هود جزیره ای
  • هود شومینه ای
  • هود دکوراتیو یا مورب
  • هود مخفی یا توکار

بعنوان مثال : هود مخفی یا توکار  را می توان در داخل کابینت ها نصب کرد. برخی دیگر به دلایل زیبایی شناختی و عملی نوع جزیره ای یا نوع شومینه ای وحتی جزیره ای را ترجیح می دهند.

3. تهویه

تهویه هودها  بسته به نوع خانه وآشپزخانه ای که شما در آن زندگی می کنید متفاوت است. مثلاً اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید ، به احتمال زیاد به یک  هود شومینه ای – هود دکوراتیو یا مورب  نیاز خواهید داشت. برای اینکه مطمئن شوید که به طور مداوم تهویه مطبوع دارید ، همیشه باید سیستم فیلتر هود خود را بررسی  نمایید

4- فیلترها

فیلترها نقش مهمی در  از بین بردن کثیفی ، چربی و بوی بوجود آمده در آشپزخانه  دارند و تمیز نگه داشتن  فیلترهای  هود می تواند به طول عمر وزمان بهره برداری  آن کمک کند.  شما باید بین فیلترهای مش یا بافل (ساختار شکلی فیلتر) یکی را انتخاب کنید. این دو ممکن است به نظر برسد که در حال انجام یک کار هستند ، اما با یکدیگر فرق دارند. بعنوان مثال فیلترهای مش جهت به دام انداختن  چربی ها در نظر گرفته شده اند اما ممکن است نیاز به تمیز کردن بیشتری داشته باشند. معمولاً ارزانتر از فیلترهای بافل نیز هستند.

5 . قدرت

قدرت هود شما با CFM  ( سرواژه سه کلمه cubic feet per minute ) که واحد اندازه گیری مکش در فوت مکعب بر دقیقه اندازه گیری می شود ، برای تعیین آنچه نیاز دارید ، ابتدا باید نوع اجاق گاز مورد نظر خود و نوع پخت و پز را  محاسبه نمایید.

 اگر مرتباً سرخ کردن ، کباب کردن در بالای سطح خود ، پخت و پز غذاهای تند ، ماهی یا ماهی های بوی قوی انجام  میدهید. شما  باید یک هود در سطح حرفه ای را در نظر بگیرید  اگر فقط یک آشپزی سبک  دارید ، ممکن است یک هود معمولی بیشتر بکار شما می آید

هود آشپزخانه

 6. -محدوده  مکش هود

نکته قابل ذکر این است که شما چه محیطی را جهت هود در نظر گرفته اید که این  بسته به میزان مکش  هود است معمولا هودهای  کوچک جهت مکش بو در وسعت زیاد کمی پر سر و صدا  هستند (استفاده از دور تند). شما در واقع  باید تصمیم بگیرید که چقدر آرام وبی صدا کارکردن هود برایتان مهم   است..

به یاد داشته باشید که اگر از هود آشپزخانه  مناسب استفاده نمایید ، به شما کمک می کند تا تمام مانده های بویایی ، بو ، دود و  چربی را ازمحیط خارج  می کند. این باعث می شود ساعت ها از وقت تمیز کردن شما صرفه جویی شود ،  و به محیط اطراف (و بقیه خانه شما) بوی تمیز تازه می بخشد.

مشاوره طراحی رایگان آشپزخانه خود را امروز با ما تنظیم کنید