10 ویژگی که باید هنگام خرید یک هود جستجو کنید

دوام سنتر

[su_heading]10 ویژگی که باید هنگام خرید یک هود جستجو کنید[/su_heading]

هودهای آشپزخانه برای تهویه و از بین بردن بو و ناخالصی های هوا و تمیز نگه داشتن آشپزخانه از دود کثیف مهم هستند. شما می توانید آشپزخانه خود را با هود مناسب ارتقاء دهید زیرا  هود زیبایی خاصی به فضای می دهد.

هود چگونه کار می کند

معمولاً  هودها به شکل سایبان ساخته می شوند ، مجهز به یک و چند فن در قسمت داخلی است. بنابراین با دمیدن دود و بوی غذا از محل پخت و پز  مکش می کند. با این روش هوای آشپزخانه را تمیز می کند و باعث می شود به آشپزخانه شما بوی تازه ببخشد.

این مقاله شما را با برخی از مهمترین ویژگی هایی که هنگام خرید یک هود باید در نظر بگیرید  آشنا می کند.

1 – قدرت مکش

[su_image_carousel source=”media: 12772″]

هنگام محاسبه حداقل اندازه  قدرت  هود شما بایستی  ، سه مورد را در نظر بگیرید. اندازه سطح پخت و پز ، مقدار گرمای حاصل از سطح پخت و پز و حجم آشپزخانه است. به عنوان مثال : اگر هود  شما به یک دیوار وصل شده ، باید هر فوت خطی 100 فوت مکعب در دقیقه (cfm)  داشته باشید.

بنابراین ، اگر شما  اجاق گازی به طول 76 سانتی متر(30 اینچ) دارید ، باید یک هود با 250 cfm ((30/12) * 100 = 250) داشته باشید. اگر هود شما در مدلهای مختلفی به جز مدل جزیره بود  ، از 150 فوت cfm / linear foot استفاده خواهید کرد. در این حالت ، به   cfm ((30/12) * 150 = 375)  375 نیاز دارید.

همچنین بخوانید :  هودهای هوشمند بسیار مدرن برای زیبایی آشپزخانه

2 – فیلتر

غذاها همیشه حاوی چربی هستند  مخصوصاً هنگام تهیه غذاهای روغنی یا هنگام پخت و پز با روغنهای گیاهی .در پخت  و پز این نوع غذاها در صورت مجهز بودن به  هود در بالای اجاق گاز آشپزخانه ، چربی ها توسط هود مکش میگردند. بنابراین فیلتر  داخل هود برای خلاص شدن از شر همه روغن و ناخالصی های حاصل از غذاهای روغنی و روغنی روی دستگاه تعبیه شده است.

این قسمت از  هود(فیلتر) میتواند تا 98 درصد ناخالصی های  روغنی را از بین ببرد و راندمان جذب دستگاه را حفظ کند. همچنین در مکش تمام هوای آشپزخانه از قبیل ، بوی غذا ، دود ، بخار و سایر ناخالصی هایی که ممکن است در منطقه آشپزخانه شما وجود داشته باشد ، کمک می کند.

[su_image_carousel source=”media: 12774″]

3 – نورپردازی شماره  LED

تمام ابزارهای هوشمند که به نظارت دقیق نیاز دارند ،  تشکیل شده از چراغهایی که به عنوان واحد اطلاع رسانی کار می کنند. بنابراین اگر می خواهید روند پخت و پز و عملکرد  هود خود را کنترل کنید ، حتماً هنگام انتخاب هود ، چراغ LED را بررسی کنید. برخی از کارکردهای چراغ های LED شامل نورپردازی و نشانگر ویژگی های عناصر پخت و پز است و همچنین تایمی را که شما برای پخت و پز تنظیم کرده اید  را نشان می دهد.

[su_image_carousel source=”media: 12773″]

4 – مواد استیل ضد زنگ

شما باید  بدنه هود خود را از ناخالصی ها و  چربی ها که روی آن مانده است را تمیز کنید. بنابراین هنگام انتخاب دستگاه ، اطمینان حاصل کنید که مواد  بدنه هود مقاوم در برابر زنگ زدگی باشد به گونه ای که حتی وقتی آن را با پارچه تمیز و خیس لمس میکنید ، زنگ نمی زند. مواد موجود در قسمت بیرونی دستگاه نیز باید از روکش بدون لمس باشد تا از لمس اثر انگشت روی دستگاه هنگام لمس آن جلوگیری شود.(اثر انگشت روی بدنه باقی نماند)

[su_image_carousel source=”media: 12775″]

5 – سهولت در  نظارت

بعضی از  هودهای امروزی طوری طراحی شده اند که از  سیستم های هوشمند استفاده می کنند. اگر هود شما از این ویژگی برخوردار است ، باید یک آشپزخانه ای را  چیدمان کنید که با برنامه های دستگاههای هوشمند نیز سازگار باشد. اهمیت داشتن این ویژگی در آسان کردن خدمات مانیتورینگ شماست زیرا در هنگام بررسی مواد غذایی موجود در آشپزخانه  نیاز به حرکت به جلو و عقب دارید.  مثلاً تلفن هوشمند شما می تواند در مورد آنچه که در آشپزخانه  شما ، بازخوردی به شما بدهد.

[su_image_carousel source=”media: 12776″]

6 –  تایمر و تازه ساز

برخی از هودها مجهز به مکانیزم خاموش و خاموش اتوماتیک هستند که  باعث طراوت بیشتر محیط می گردد همچنین به شما امکان می دهد تا تایمر و زمان را نیز تنظیم کنید.

این ویژگی شما را قادر می سازد بدون نگرانی در مورد عملکرد هود ، به کارهای دیگر خود ادامه دهید زیرا این کار تا زمانی که غذا پخت و پز باشد کار می کند.

به عنوان مثال ، اگر یک ساعت در حال پخت هستید ، هود را تنظیم کنید تا یک ساعت نیز کار کند. بنابراین وقتی اجاق خاموش می شود ، هود نیز به طور خودکار خاموش می شود. ویژگی طراوت محیط چیزی است که به شما  کمک می کند تا هوا را همیشه در اطراف آشپزخانه تازه نگه دارد ، ضروری است.

می توانید زمان بیشتری  را مطابق اولویت خود تنظیم کنید. این بدان معناست که می توانید بعد از 10 یا حتی 20 دقیقه آن را خنک کنید

[su_image_carousel source=”media: 12777″]

7 –  ویژگی فنی

مشخصات فنی هود یک ویژگی منحصر به فرد است که در اکثر هودها بکار برده  می شود.توانمندی فنی هود در برابر  ناخالصی ها ، چربی ها و حتی بخار موجود در محیط منطقه پخت و پز قابل سنجش است . بنابراین ، اگر میزان آلاینده ها در  آشپزخانه بیشتر شود ، هود می بایست بلافاصله عملکرد خود را با شرایط تنظیم کند.

لازم بذکر است فناوری سازگاری  در برخی از هودها ، سرعت فن را به سرعت تغییر می دهد تا اطمینان حاصل شود که هوای اطراف آشپزخانه همیشه تمیز و تازه است. این ویژگی باعث می شود  در صورت حذف ناخالصی ها ،  فن را به طور خودکار خاموش نماید.

[su_image_carousel source=”media: 12779″]

8 – صدای دستگاه

اگر می خواهید وسیله ای باشید که بدون تولید صداهای بلند و بی صدا کار کند و در عین حال انرژی کمتری را در خانه خود مصرف کنید ، این ویژگی است که باید به دنبال آن باشید. بیشتر هودهای امروزی این قابلیت را دارا هستند و   مجهز به سیستم PAS هستند که برای کاهش صدای فن کار می کنند و همچنین باعث کاهش میزان توان مصرفی در هنگام کار دستگاه می شوند.

[su_image_carousel source=”media: 12780″]

9 – کنترل لمسی

دو نوع کلید در هود وجود دارد مکانیکی ولمسی یک هود مناسب باید مجهز به حالت لمسی باشد که بتواند به راحتی تغییرات و تنظیمات دستگاه را انجام دهد. با کنترل لمسی ، می توانید دستگاه های خود را تنظیم کنید زیرا تمام تغییرات در دستگاه نمایش داده می شوند

[su_image_carousel source=”media: 12781″]

10 – سنسورگرما

در صورت وجود دمای زیاد در محل پخت و پز ، هواکش در دستگاه آن را حس می کند و بلافاصله پنکه را روشن می کند تا گرما ی آشپزخانه را متعادل  نماید.

اگر قصد خرید یک  هود مناسب برای فضای آشپزخانه خود را دارید ، اینها برخی از ویژگی های اساسی است که باید به آنها توجه کنید تا مطمئن شوید کالای مناسب را خریداری می کنید.  فروشگاه اینترنتی دوام سنتر می تواند شما را در این مسیر

خرید یک  هود کمک کند